У другій половині осені в рази зростає ажіотаж серед водіїв, які роздумують, які зимові шини купити, щоб підвищити безпеку їзди засніженими та зледенілими дорогами. Асортимент гуми великий – на ринку та в інтернет-магазині MasterShina.com є тисячі шипованих та класичних моделей. Саме другому типу віддає перевагу більшість українських водіїв.
Протектори зимової автогуми класичного плану не оснащені сталевими шпильками. Але від цього зчеплення із засніженим покриттям не погіршується – воно досягається завдяки з’єднанню морозостійких компонентів, з яких виготовляється гумова суміш. Такі шини мають ефект прилипання до дороги, забезпечуючи автомобіль надійною стійкістю.
Класичні зимові шини можна купити двох видів:
1. Європейська. Склад шин жорсткіший, малюнок виготовлений з шашок негабаритних розмірів. По сторонах покришки прокладені поглиблені канали, якими накопичена в дорозі бруд і рідина викидаються за межі контактної плями. На європейках можна їздити в період осінніх дощів та весняної сльоти, коли середньодобова температура не вище +70 °C.
2. Скандинавська. Тут гумова суміш м’якша, розробляється з елементів, які не дозволяють шинам дубіти навіть при 20-градусних морозах. Завдяки своїй еластичності скандинавські скати не втрачають контакту з дорогою в дуже холодну погоду. На протекторах розміщені численні блоки великих розмірів різних форм, усі вони посипані дрібними, але гострими ламелями. Вони здатні продавлювати укочений сніг, і навіть нетовсті крижані плівки.
Вибираючи між європейками та скандинавами, потрібно відштовхуватися від умов, у яких шинам доведеться працювати. Потрібно врахувати кліматичні умови регіону, наскільки своєчасно дороги забираються від снігу та обробляються реагентами від криги, інтенсивність їзди.
Європейську гуму купити рекомендується водіям, які нечасто виїжджають за межі населених пунктів. Вона має меншу вагу, що позначається на кращій керованості та маневреності авто на вузьких вуличках.
Шини скандинавського типу найкращі свої якості виявляють на заміських трасах, посипаних снігом. Конструкція із габаритних блоків сприяє якісній прохідності сильно засніжених ділянок доріг. Але через більшу масу керувати ними складніше, також збільшується витрата палива.
Які купити зимові шини, вирішувати кожному водієві особисто. Головне, вибрати необхідний типорозмір, який рекомендує автовиробник, і знати, як правильно використовувати експлуатаційний ресурс гуми, не намагаючись вичавлювати з неї максимум. У такому разі комплект будь-якого типу зимових шин вірою та правдою прослужить багато років.