Історія українського сегмента Інтернету розпочався 19 грудня 1990 року, коли українець Юрій Янковський з Міжгалузевого наукового центру технології програмування Технософт (Київ) підключився до мережі Інтернет.
На відміну від США, де Інтернет фінансувався державою до 1995 року, в Україні, так як в СРСР, він з’явився і розгортався без державної підтримки.
Навесні 1991 року компанія «Технософт», створена Янковським і колегами, офіційно отримала статус інтернет-сервіс провайдера (ISP). Після Києва до Інтернету підключився Харків, а до кінця 1991 року вузол ts.kiev.ua обслуговував користувачів вже не тільки столиці, а й багатьох інших міст України.
Історія українського домену почалася восени 1991 року, коли українські фахівці розпочали переговори з IANA (Адміністрацією адресного простору мережі Інтернет) про виділення для України власного домену. У той час єдиним доменом колишнього Радянського Союзу був * .su.
1 грудня 1992 Джонатан Постел з IANA делегував домен першого рівня українським фахівцям Ігорю Свиридову та Олегу Волощуку. Адміністрування нового домену * .ua відбувалося на громадських засадах. У тому ж році, як гриби після дощу, почали з’являтися перші українські інтернет-провайдери.
Настільки активний розвиток пояснюється тим, що з перших років існування українських телекомунікацій інтернет-провайдинг був чи не єдиним видом діяльності, яка не ліцензувався державою. Конкуренція була дуже високою. Завжди існувало конкурентне середовище. Масштаби діяльності інтернет-провайдерів залишалися незначними аж до кінця століття, коли кількість клієнтів навіть в Києві не перевищувала 10 000, а обслуговували їх майже 50 провайдерів.
До 1993 року в Інтернеті були хіба що новини, чати та електронна пошта, перші українські сайти почали з’являтися в 1996-1997 роках.
У 2008 році на українському ринку широкосмугового доступу до Інтернету з’явилася оптика. Оптичний кабель вигідно відрізняється тим, що дозволяє підключати по одному з’єднанню все відразу: Інтернет, телефон і кабельне телебачення. Пропускна здатність оптичного кабелю вільно справляється з таким навантаженням. Відтоді і почався розвиток сучасного Інтернету, той, який ми сьогодні з вами використовуємо.
Наразі в Україні активно працюють не тільки інтернет-провайдери, але й компанії, які забезпечують якісний хостинг ua. Саме завдяки ним українські сайти працюють стабільно та безпечно, а швидкість роботи сайтів незмінно радує користувачів.