До вашої уваги
Опитування
Хто Ви?

Професійний історик
Викладач університету
Студент
Вчитель
Школяр
Абітурієнт
Інше

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
historical-club.org.ua

Наші партнери
Освітній портал Українська книга


Відчуй себе істориком, додай свою статтю !

Особливості формування українсько-німецьких відносин у контексті східноєвропейської політики Федеративної Республіки Німеччина (1990-1998)

Особливості формування українсько-німецьких відносин у контексті східноєвропейської політики Федеративної Республіки Німеччина (1990-1998)Актуальність теми зумовлена значенням та роллю Федеративної Республіки Німеччина в розбудові зони миру, стабільності та процвітання на кордонах Європи. Після об’єднання ФРН з НДР Німеччина набула якісно нового, відмінного від попереднього статусу у світовій політиці, а її східний кордон автоматично став східним рубежем Європейського Союзу.
Переглядів:99 Дата:04-07-2014 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...

АНТИХРИСТИАНСКАЯ СУЩНОСТЬ НАЦИСТСКОГО РЕЖИМА

АНТИХРИСТИАНСКАЯ СУЩНОСТЬ НАЦИСТСКОГО РЕЖИМАГермания всегда была одним из средоточий европейской цивилизации, страной с глубокими христианскими традициями. Как же случилось, что во второй четверти ХХ века она погрузилась в глубокое варварство, стала источником угрозы для соседних стран и народов, почему стали возможными нацистские преступления против человечества, даже сейчас вызывающие у нас страх и отвращение? Многое было непонятно современникам, и среди историков до сих пор идут споры о духовной, психологической основе нацизма.
Переглядів:1143 Дата:14-12-2013 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...

Південна Африка в колоніальних планах Вільгельма ІІ (1890-1896 pp.)

Південна Африка в колоніальних планах Вільгельма ІІ (1890-1896 pp.)В останнє десятиліття XIX ст. Німецька імперія почала активну колоніальну політику і боротьбу за нові території. Здебільшого така активізація зумовлена приходом до влади Вільгельма II та розпочатим ним «Новим курсом», реалізація якого іноді передбачала втручання в інтереси інших держав.
Переглядів:1229 Дата:16-06-2013 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...

Становлення "Східної політики" канцлера ФРН К. Аденауера (1950-1960 pp.)

Становлення "Східної політики" канцлера ФРН К. Аденауера  (1950-1960 pp.) Зовнішньополітичні пріоритети Німеччини, як і будь-якої держави, багато в чому визначаються географічним положенням. Перебуваючи у центрі європейського континенту, Німеччина є своєрідним кордоном між його західною та східною частинами. Положення «центру Європи» зумовило необхідність формування німецькою елітою різновекторної зовнішньої політики, у тому числі її східного напрямку.
Переглядів:580 Дата:13-06-2013 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...

Проблема польсько-німецького кордону в об'єднанні Німеччини 1989-1990 рр.

Проблема польсько-німецького кордону в об'єднанні Німеччини 1989-1990 рр.Бурхливі події 1989-1990 pp. в Німеччині сколихнули світову спільноту і викликали неоднозначну реакцію в ній. Це було пов'язано з рядом важливих питань, що виникли в ході об’єднання ФРН та НДР, Це проблеми миру і безпеки на Європейському континенті, контролю за возз'єднаною Німеччиною через міжнародні організації (в тому числі НАТО, проти вступу до якого ФРН виступав Радянський Союз), економічної та нормативно-правової основи об’єднання.
Переглядів:511 Дата:10-06-2013 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...

Чи була можливість у "Священної Римської імперії" стати централізованою державою?

Чи була можливість у "Священної Римської імперії" стати централізованою державою?Чи була можливість у «Священної Римської імперії» стати централізованою державою?
Населення територій сучасної Німеччини на IX-XIст не було однорідним. Там проживали і слов'яни(на сході), на півночі землі Німеччини були зайняті норманами, та і саме германське населення не було однорідним. На чолі кожної землі: Баварської, Лотарингської та інших стояли свої племінні володарі які були своєрідними феодалами на своїй території. Королі (а згодом імператори) намагались навколо себе створити централізовану державу. Так, шукаючи підтримки вони пішли на компроміс з церквою, надавши їй, фактично, виконавчу владу. При цьому ігнорувались інтереси нижчих верств та середніх класі, перш за все тогочасної общини, дрібних феодалів. Вже починаючи з Оттона І німці намагаються тримати в покорі Італію.
Переглядів:3115 Дата:02-12-2011 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...

Німеччина 1933 – 1939 гг.: епоха соціального миру чи соціального міфу?

Німеччина 1933 – 1939 гг.: епоха соціального миру чи соціального міфу?Сьогодні, коли наша країна стала на шлях незалежності, ще не вийшла з глибокої економічної кризи, переживає значні політичні потрясіння, які фактично призвели до розколу суспільства, подолання такого стану стає першочерговим завданням для держави. І тому досвід країн, які знаходилися в такому стані і змогли вийти з нього, добитися соціальної згоди, для нас дуже цінний. І все позитивне, яке мало місце в цьому процесі, ми повинні взяти на озброєння. В історії не мало було випадків, коли ті, або інші країни переживали глибоку кризу. Однією з найбільш гострих криз, що потрясли провідні країни світу, була криза 1929 – 1933 гг.З неї виходили по-різному. Найбільш глибокою ця криза була в Німеччині, яка задовго до неї потерпіла поразку в Першій світовій війні. Але, вже через декілька років Німеччина знову стала однією з провідних держав світу.
Переглядів:3734 Дата:16-08-2011 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...

Оттон І ВЕЛИКИЙ

Оттон І ВЕЛИКИЙИз рода Людольфингов. Немецкий король в 936 973 г. Император "Священной Римской империи. Умер в 962 973 гг. Сын Генриха 1 Птицелова и Матильды.
Ж.: 1) с 928 г. Тегомира, дочь князя гаволян; 2) Эдгита, дочь англосаксонского короля Эдмунда; 3) Аделаида, дочь короля Бургундии Рудольфа II (Умер 999 г.).
Род. 912 г. Умер 7 мая 973 г.
В августе 936 г. Оттон был избран королем на всенародном съезде в Ахене. Как это обычно бывало при смене правителей, страну некоторое время потрясали волнения. Чешский князь Болеслав отказался платить Оттону дань, которую чехи давали его отцу, а высланное против него войско разбил наголову. Тогда же попытались отложиться венеды. Осенью Оттон выступил против них и вновь обложил данью. В 937 г. умер герцог Баварский Арнульф. Его сын Эбегард принял сан герцога, не прося утверждения короля и не давая присяги; угрозы Оттона остались без внимания; король пошел на Дунай, покорил Баварию и отдал ее Бер тольду, брату Арнульфа, герцогу Каринтийскому. В том же году поднял восстание франконский герцог Эбергард, которого поддержал старший брат Отгона по отцу Тан кмар. Он захватил Гересбург и совершал оттуда разбойничьи вылазки. Король должен был выступить против брата. Жители открыли перед ним ворота и впустили в город. Танкмар искал спасения в церкви, но был убит рыцарями Отгона. В начале 939 г. поднял мятеж младший брат Отгона Генрих. Его поддержал герцог Лотарингский Ги зельберт. Оттон подошел к Рейну и поразил мятежников у Биртены. Гизельберт после этого отступил в Лотарингию и заперся в Шеврмо не, а Генрих бежал в Мерзебург. В эти тревожные дни король выказал такую твердость, как будто ему не угрожала ни малейшая опасность. И действительно, вскоре Герман, герцог Швабский, внезапно напал на мятежников при Андернах, когда они пировали, не ожидая ничего плохого.
Переглядів:4362 Дата:11-03-2011 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...