До вашої уваги
Опитування
Хто Ви?

Професійний історик
Викладач університету
Студент
Вчитель
Школяр
Абітурієнт
Інше

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
historical-club.org.ua

Наші партнери
Освітній портал Українська книга


Відчуй себе істориком, додай свою статтю !

Соціальне становище у східних федеральних землях Німеччини (1990-1998 рр.)

Соціальне становище у східних федеральних землях Німеччини (1990-1998 рр.)Федеральний канцлер ФРН з 1982 по 1998 рр. Гельмут Коль безумовно, увійшов в історію Німеччини, як один із найкращих її керівників. За роки його перебування при владі в країні відбулися значні позитивні зміни. Не даремно колишнього канцлера вважають головною рушійною силою обєднання Німеччини, в пам'яті багатьох людей, він залишився «канцлером єдності». Це об’єднання стало великою перемогою особисто для Г. Коля[1, с.63].
Переглядів:14 Дата:15-09-2014 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...

Причини, характер та ідеологічне обґрунтування італійських походів королів Саксонської династії

Причини, характер та ідеологічне обґрунтування італійських походів королів Саксонської династіїЗовнішня політика Оттонів є однією з найяскравіших сторінок історії середньовічної Німеччини. Наслідком цієї політики стало утворення в Xст. нової потужної держави, яка протягом багатьох століть в значній мірі впливала на хід європейської історії. Експансіоністська політика Німеччини в основному була спрямована на південь (в Італію) та на схід (на слов’янські племена). Важливим та недостатньо дослідженим питанням залишаються причини, характер та ідеологічне обгрунтування настільки активної зовнішньополітичної діяльності молодої німецької держави вже в середині X ст.
Переглядів:52 Дата:30-07-2014 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...

Особливості формування українсько-німецьких відносин у контексті східноєвропейської політики Федеративної Республіки Німеччина (1990-1998)

Особливості формування українсько-німецьких відносин у контексті східноєвропейської політики Федеративної Республіки Німеччина (1990-1998)Актуальність теми зумовлена значенням та роллю Федеративної Республіки Німеччина в розбудові зони миру, стабільності та процвітання на кордонах Європи. Після об’єднання ФРН з НДР Німеччина набула якісно нового, відмінного від попереднього статусу у світовій політиці, а її східний кордон автоматично став східним рубежем Європейського Союзу.
Переглядів:227 Дата:04-07-2014 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...

АНТИХРИСТИАНСКАЯ СУЩНОСТЬ НАЦИСТСКОГО РЕЖИМА

АНТИХРИСТИАНСКАЯ СУЩНОСТЬ НАЦИСТСКОГО РЕЖИМАГермания всегда была одним из средоточий европейской цивилизации, страной с глубокими христианскими традициями. Как же случилось, что во второй четверти ХХ века она погрузилась в глубокое варварство, стала источником угрозы для соседних стран и народов, почему стали возможными нацистские преступления против человечества, даже сейчас вызывающие у нас страх и отвращение? Многое было непонятно современникам, и среди историков до сих пор идут споры о духовной, психологической основе нацизма.
Переглядів:1188 Дата:14-12-2013 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...

Південна Африка в колоніальних планах Вільгельма ІІ (1890-1896 pp.)

Південна Африка в колоніальних планах Вільгельма ІІ (1890-1896 pp.)В останнє десятиліття XIX ст. Німецька імперія почала активну колоніальну політику і боротьбу за нові території. Здебільшого така активізація зумовлена приходом до влади Вільгельма II та розпочатим ним «Новим курсом», реалізація якого іноді передбачала втручання в інтереси інших держав.
Переглядів:1263 Дата:16-06-2013 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...

Становлення "Східної політики" канцлера ФРН К. Аденауера (1950-1960 pp.)

Становлення "Східної політики" канцлера ФРН К. Аденауера  (1950-1960 pp.) Зовнішньополітичні пріоритети Німеччини, як і будь-якої держави, багато в чому визначаються географічним положенням. Перебуваючи у центрі європейського континенту, Німеччина є своєрідним кордоном між його західною та східною частинами. Положення «центру Європи» зумовило необхідність формування німецькою елітою різновекторної зовнішньої політики, у тому числі її східного напрямку.
Переглядів:633 Дата:13-06-2013 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...

Проблема польсько-німецького кордону в об'єднанні Німеччини 1989-1990 рр.

Проблема польсько-німецького кордону в об'єднанні Німеччини 1989-1990 рр.Бурхливі події 1989-1990 pp. в Німеччині сколихнули світову спільноту і викликали неоднозначну реакцію в ній. Це було пов'язано з рядом важливих питань, що виникли в ході об’єднання ФРН та НДР, Це проблеми миру і безпеки на Європейському континенті, контролю за возз'єднаною Німеччиною через міжнародні організації (в тому числі НАТО, проти вступу до якого ФРН виступав Радянський Союз), економічної та нормативно-правової основи об’єднання.
Переглядів:571 Дата:10-06-2013 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...

Чи була можливість у "Священної Римської імперії" стати централізованою державою?

Чи була можливість у "Священної Римської імперії" стати централізованою державою?Чи була можливість у «Священної Римської імперії» стати централізованою державою?
Населення територій сучасної Німеччини на IX-XIст не було однорідним. Там проживали і слов'яни(на сході), на півночі землі Німеччини були зайняті норманами, та і саме германське населення не було однорідним. На чолі кожної землі: Баварської, Лотарингської та інших стояли свої племінні володарі які були своєрідними феодалами на своїй території. Королі (а згодом імператори) намагались навколо себе створити централізовану державу. Так, шукаючи підтримки вони пішли на компроміс з церквою, надавши їй, фактично, виконавчу владу. При цьому ігнорувались інтереси нижчих верств та середніх класі, перш за все тогочасної общини, дрібних феодалів. Вже починаючи з Оттона І німці намагаються тримати в покорі Італію.
Переглядів:3253 Дата:02-12-2011 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...