До вашої уваги
Опитування
Хто Ви?

Професійний історик
Викладач університету
Студент
Вчитель
Школяр
Абітурієнт
Інше

Статистика
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Яндекс.Метрика historical-club.org.ua

Наші партнери
Освітній портал Українська книга


Відчуй себе істориком, додай свою статтю !

Гуманітарна політика уряду Отто фон Бісмарка в польському питанні (1871—1890 рр.)

Гуманітарна політика уряду Отто фон Бісмарка в польському питанні (1871—1890 рр.)Канцлер Німецької імперії О. фон Бісмарк у своїй внутрішній політиці значну увагу приділяв польському питанню, оскільки розглядав наявність польського населення як загрозу цілісності імперії. Наслідком цього була політика асиміляції і германізації польського населення, що проводилася Бісмарком в російській мові і сфері її використання. В той же час, у радянській та українській історіографії не вивчено питання, яким чином і з якими наслідками проводилася політика асиміляції польської мови в епоху Бісмарка.
Переглядів:13 Дата:21-10-2014 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...

Колоніальне питання у зовнішній політиці канцлера Отто фон Бісмарка у 70-х – середині 80-х рр. ХІХ ст.

Колоніальне питання у зовнішній політиці канцлера Отто фон Бісмарка у 70-х – середині 80-х рр. ХІХ ст.Колоніальне питання займало важливе місце у зовнішній політиці багатьох провідних європейських держав наприкінці ХІХ століття. В цей час світ фактично вже був розділений між ними. Утворена у 1871 році Німецька імперія прагнула увійти до когорти передових держав, тому зрозуміло, що проблема колоніальних загарбань не могла пройти повз увагу її правлячих кіл.
Переглядів:90 Дата:08-10-2014 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...

Соціальне становище у східних федеральних землях Німеччини (1990-1998 рр.)

Соціальне становище у східних федеральних землях Німеччини (1990-1998 рр.)Федеральний канцлер ФРН з 1982 по 1998 рр. Гельмут Коль безумовно, увійшов в історію Німеччини, як один із найкращих її керівників. За роки його перебування при владі в країні відбулися значні позитивні зміни. Не даремно колишнього канцлера вважають головною рушійною силою обєднання Німеччини, в пам'яті багатьох людей, він залишився «канцлером єдності». Це об’єднання стало великою перемогою особисто для Г. Коля[1, с.63].
Переглядів:75 Дата:15-09-2014 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...

Причини, характер та ідеологічне обґрунтування італійських походів королів Саксонської династії

Причини, характер та ідеологічне обґрунтування італійських походів королів Саксонської династіїЗовнішня політика Оттонів є однією з найяскравіших сторінок історії середньовічної Німеччини. Наслідком цієї політики стало утворення в Xст. нової потужної держави, яка протягом багатьох століть в значній мірі впливала на хід європейської історії. Експансіоністська політика Німеччини в основному була спрямована на південь (в Італію) та на схід (на слов’янські племена). Важливим та недостатньо дослідженим питанням залишаються причини, характер та ідеологічне обгрунтування настільки активної зовнішньополітичної діяльності молодої німецької держави вже в середині X ст.
Переглядів:92 Дата:30-07-2014 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...

Особливості формування українсько-німецьких відносин у контексті східноєвропейської політики Федеративної Республіки Німеччина (1990-1998)

Особливості формування українсько-німецьких відносин у контексті східноєвропейської політики Федеративної Республіки Німеччина (1990-1998)Актуальність теми зумовлена значенням та роллю Федеративної Республіки Німеччина в розбудові зони миру, стабільності та процвітання на кордонах Європи. Після об’єднання ФРН з НДР Німеччина набула якісно нового, відмінного від попереднього статусу у світовій політиці, а її східний кордон автоматично став східним рубежем Європейського Союзу.
Переглядів:321 Дата:04-07-2014 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...

АНТИХРИСТИАНСКАЯ СУЩНОСТЬ НАЦИСТСКОГО РЕЖИМА

АНТИХРИСТИАНСКАЯ СУЩНОСТЬ НАЦИСТСКОГО РЕЖИМАГермания всегда была одним из средоточий европейской цивилизации, страной с глубокими христианскими традициями. Как же случилось, что во второй четверти ХХ века она погрузилась в глубокое варварство, стала источником угрозы для соседних стран и народов, почему стали возможными нацистские преступления против человечества, даже сейчас вызывающие у нас страх и отвращение? Многое было непонятно современникам, и среди историков до сих пор идут споры о духовной, психологической основе нацизма.
Переглядів:1258 Дата:14-12-2013 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...

Південна Африка в колоніальних планах Вільгельма ІІ (1890-1896 pp.)

Південна Африка в колоніальних планах Вільгельма ІІ (1890-1896 pp.)В останнє десятиліття XIX ст. Німецька імперія почала активну колоніальну політику і боротьбу за нові території. Здебільшого така активізація зумовлена приходом до влади Вільгельма II та розпочатим ним «Новим курсом», реалізація якого іноді передбачала втручання в інтереси інших держав.
Переглядів:1312 Дата:16-06-2013 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...

Становлення "Східної політики" канцлера ФРН К. Аденауера (1950-1960 pp.)

Становлення "Східної політики" канцлера ФРН К. Аденауера  (1950-1960 pp.) Зовнішньополітичні пріоритети Німеччини, як і будь-якої держави, багато в чому визначаються географічним положенням. Перебуваючи у центрі європейського континенту, Німеччина є своєрідним кордоном між його західною та східною частинами. Положення «центру Європи» зумовило необхідність формування німецькою елітою різновекторної зовнішньої політики, у тому числі її східного напрямку.
Переглядів:694 Дата:13-06-2013 Всесвітня історія » Німеччина Детальніше...